Dinamo aduce un jucător promițător în lotul său

0
1
un-nou-transfer-promisiune-pentru-dinamo
Un nou transfer-promisiune pentru Dinamo

Dinamo a anunțat oficial transferul lui Ștefan Opriș, tânăr fundaș de 19 ani

Clubul Dinamo a confirmat achiziția lui Ștefan Opriș, fundaș dreapta în vârstă de 19 ani, fiind deja prezent în cantonamentul din Polonia. Anunțul a fost făcut printr-un videoclip publicat online, în care a fost folosit un joc de cuvinte, „ȘO what”, ce include inițialele jucătorului.

Prezentarea oficială și activitatea de până acum

Opriș se află în cantonamentul echipei din Polonia și a fost vizibil la ultimul amical al formației, disputat împotriva lui Motor Lublin, scor 1-3. Jucătorul a jucat 26 de meciuri pentru Poli Iași în sezonul precedent, contribuind cu trei assist-uri. În cariera sa, a fost crescut în academia celor de la U Cluj, fiind apoi împrumutat la Poli Iași.

Controverse legate de semnătura și cariera în Superliga

Contractul său cu U Cluj a fost invalidat de către comisiile FRF din cauza unui semnătură falsă. Are o singură prezență în Superliga, un minut jucat în mai 2025, într-un meci dintre U Cluj și FCSB, scor 0-2.

Concurență pe postul de fundaș dreapta la Dinamo

Pe postul de fundaș dreapta, Opriș va avea în curând în competiție pe Maxime Sivis și David Irimia. Cota de transfer a jucătorului, conform site-ului transfermarkt, este estimată la 200.000 de euro.

Transferuri ale Dinamo în vara 2026

Până în prezent, Dinamo a efectuat șase transferuri în această vară: Ianis Doană (18 ani), Adriano Manole (19 ani), Răzvan Radu (20 de ani), Martin Pascual (26 de ani), Alaa Bellaarouch (24 de ani) și Ștefan Opriș (19 ani). Aceștia completează lotul din sezonul următor.

Articol realizat de Eduard Apostol, publicat sâmbătă, 27 iunie 2026, la ora 23:13, actualizat la 23:45.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.